PCLoud

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+2
Criss
HixSen
6 posters

    Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core

    HixSen
    HixSen
    User
    User


    Posts : 36
    Join date : 2011-02-05
    Age : 28
    Location : Bacau

    Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Empty Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core

    Post by HixSen Sat Feb 05, 2011 5:23 pm

    Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core 27406598

    Nume: NOX Core
    Dimensiuni: 415 x 180 x 415 mm
    Culoare: Neagră (interior/exterior)
    Leduri: Unul alb, mare frontal / unul roşu mic în partea de jos frontală;
    Ventilatoare: 1x80mm în spate / 1 x 120mm în faţă la HDD (Ventilatoarele sunt dead-silent) - Ai posibilitatea da a putea adăuga două ventilatoare de 120mm pe panoul lateral;
    Bays CD-ROM: 3
    Bays HDD: 6
    I/O Ports: 2x USB 2.0; 1x Audio HD
    Side Panel: TAC 2.
    Material: SGCC
    Sursa: poziţionată jos, filtru de praf.

    Impresii PRO:
    - Ventilatoare silenţioase;
    - Led-urile frontale interesante;
    - Filtru praf sursă;
    - Două ventilatoare incluse;
    - Preţul;
    - Finisată interior/exterior în negru;
    - Desing frumos;
    - Posibilităţi medii de Wire-Management;


    Impresii CONTRA:
    - Sistemul de prindere la HDD-uri este enervant, trebuie să ai a 2-a persoană să te ajute, spaţiul dintre pereţii unde sunt prinse hardurile e mare, până prinzi două şuruburi.
    - Sistemul de montare la DVD-RW e un plastic prost, se rupe repede dacă nu ai grijă cu el.
    - Pe o sursa no-name n-am făcut nici un WM, nu mi-au ajuns cablurile.
    - Poate că sunt cam puţine şuruburi în pachet


    În concluzie e o carcasă low-budget un best-buy la preţul actual dacă pui alte două ventilatoare ai un airflow reuşit, ai înăuntru doar 16.5cm spaţiu măsurat de mine fără venturile laterale, deci grijă la ce coolere puneţi în ea, nu este exagerat de spatioasă dar merge!


    Unboxing-ul în sine + poze! Vizionaţi tot clipul. Scuzaţi unele greşeli, dar am zis că nu are rost să falsific unboxing-ul, să împachetez din nou, carcasa a fost vazută pentru prima oară de mine în film.



    Eu unul sunt foarte mulţumit de ea, de la HDD de la 38Grade mi-a scăzut la 32Grade asta spune SpeedFan, la restu cu 1-2 grade, faţă de temperaturile din vechea caracasă, nu când îl ţineam pe birou.

    Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Poza1n.th Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Poza2xv.th Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Poza3f.th Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Poza4m.th Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Poza5r.th
    Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Poza6.th Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Poza7.th Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Poza8.th Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Poza9.th Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Poza10l.th
    Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Poza11o.thUnboxing - Review -> Carcasă Nox Core Poza12.th Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Poza13.th Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Poza14.th Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Poza15.th
    Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Poza16.th Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Poza17.th Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Poza18.th


    Criss
    Criss
    Administrator
    Administrator


    Posts : 34
    Join date : 2011-02-04
    Age : 29
    Location : Arad

    Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Empty Re: Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core

    Post by Criss Sat Feb 05, 2011 5:26 pm

    Foarte bine facut review-ul . Felicitari si sa o stapanesti sanatos carcasa :D
    Ai +Rep.
    HixSen
    HixSen
    User
    User


    Posts : 36
    Join date : 2011-02-05
    Age : 28
    Location : Bacau

    Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Empty Re: Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core

    Post by HixSen Sat Feb 05, 2011 5:29 pm

    Mulţumesc, oricum cumpărarea acestei carcase a fost ceva instantaneu, eu am facut un "modding" nereuşit pe vechea carcasă, şi am ajuns să ţin compiuterul pe birou.

    Îl întreb pe fratele meu, îţi place carcasa? La care el da, apoi eu ai bani în cont, el a spus da şi am dat comanda în 5 minute, fără să citesc nimic despre ea.

    Oricum arată foarte bine, şi la nevoile mele e arhisuficient.
    Mozambic
    Mozambic
    Moderator
    Moderator


    Posts : 23
    Join date : 2011-02-05
    Age : 28
    Location : Otopeni

    Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Empty Re: Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core

    Post by Mozambic Sat Feb 05, 2011 5:42 pm

    Super review-ul , la minusuri ai scris chestia cu sursa no-name, as zice ca sursa e de vina , in rest e perfect! Felicitari!
    HixSen
    HixSen
    User
    User


    Posts : 36
    Join date : 2011-02-05
    Age : 28
    Location : Bacau

    Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Empty Re: Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core

    Post by HixSen Sat Feb 05, 2011 5:44 pm

    Am văzut şi la alţii cu Recom A500, nu a reuşit să facă prea multe...
    Dar la preţul ei nu e o carcasă de Wire-Management/Airflow etc.
    Black Art
    Black Art
    Moderator
    Moderator


    Posts : 10
    Join date : 2011-02-05
    Location : Bucuresti

    Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Empty Re: Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core

    Post by Black Art Sat Feb 05, 2011 7:02 pm

    Foarte reusit Unboxing-ul , felicitari ! +rep !
    Benji
    Benji
    Super Moderator
    Super Moderator


    Posts : 47
    Join date : 2011-02-05
    Location : Zion

    Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Empty Re: Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core

    Post by Benji Sat Feb 05, 2011 7:06 pm

    Întradevăr un review foarte bune. Pt. preţul ei, se pare că este o carcasă foarte bună.
    Felicitări!
    skorpyon1992
    skorpyon1992
    User
    User


    Posts : 17
    Join date : 2011-02-06
    Age : 31
    Location : Mures

    Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Empty Re: Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core

    Post by skorpyon1992 Sun Feb 06, 2011 12:29 pm

    Si eu am acelasi Nox Core si pot spune ca arata bestial , la prima vedere poate la unele persoane li se pare ca arata banal, dar cand o ai in fata iti schimbi parerea. Am luat-o si eu acuma o luna si nu regret alegerea facuta. Il mai ajut si eu pe colegu' cu niste poze ( nu de o calitate deosebita dar acceptabila ):

    Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Img2415z.thUnboxing - Review -> Carcasă Nox Core Img2419h.thUnboxing - Review -> Carcasă Nox Core Img2425s.thUnboxing - Review -> Carcasă Nox Core Img2917w.th

    Aaaa... si sa nu uit...deci in legatura cu acele minusuri : la mine prinderea HDD-urilor , instalarea unui DVD Writer a fost super usoara. Nu necesita mare indemanare. Plus ca partea din fata a carcasei care este din plastic se da foarte usor jos si la fel de usor o montezi la loc.

    Sponsored content


    Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core Empty Re: Unboxing - Review -> Carcasă Nox Core

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 7:59 pm