Lineage 2 (MMORPG)

Share
    HixSen
    User
    User

Lineage 2 (MMORPG)

Post by HixSen on Sat Feb 05, 2011 4:21 pm

Ce este defapt Lineage ][ 2?

Este asemănător cu bine cunoscutul Metin 2, pe care zic eu multe persoane îl joacă doar că acest Lineage 2 este mult mai complex, mai interactiv plus că în "afară" este foarte cunoscut.
    Multitudinea de servere de care putem dispune ne oferă o experienţă foarte plăcută. Serverele sunt clasate în acest fel:

a. Normal - Acestea sunt serverele unde trebuie să depui cel mai mult efort, rata jocului fiind foarte mică, aproximativ x1-x15, bani se fac foarte greu la fel şi experienţa (xp points). Aici aproape nimic nu se face fără quest, aşa zisele "misiuni sau călătorii".

b. Middle - Nici la aceste tipuri de servere nu este exclus efortul, şi aici rata fiind destul de mică în raport cu serverele "fun". Rata la aceste servere este de aproximativ x20-x150, aici intervin acele NPC-uri (Oameni puşi de server) de exemplu:

GM Shop - aici găseşti toate itemele dar nu sunt gratis, nu mai este nevoie sa craftezi/creezi iteme, le poţi cumpăra cu bani(adena) pe care îi dobândeşti la questuri respectiv farming (omorând monştri pentru nivelul tău în acelaşi timp căpătând şi xp points)
    Buffer NPC - acesta este NPC-ul ce îţi oferă acele magii pe care doar clasele speciale le pot oferii, căpătând abilităţi noi. De exemplu: de la P.Attack 700 cu un "buff" ajungi la 820, deci automat Damange-ul tău este mai mare.

Gatekeeper - acesta te poate teleporta oriunde vrei tu, în orice tărâm/oraş.

Noblesse NPC - nu pe toate serverele de acest gen apare acest "personaj al serverului". Acesta te ajută să faci questul de noblesse fără a mai munci, decât dacă ai itemle necesare pentru a cumpăra "Noblesse Letter", dar obligatoriu trebuie să ai sub-classa pentru a putea fi Nobless. Ce face mai exact acest "Nobless", este tot un fel de magie/buff care dacă mori nu pierzi magiile de la Buffer NPC respectiv clasele magiciene.

c. PvP sau Player vs. Player - acest tip de server este conceput special pentru lupte, unde levelul se face foarte uşor. Rata este de aproximativ x500-x5000

d. GvE sau Good vs. Evil - în acest tip este tot ceva gen PvP doar că ceva mai diferit. Sunt două clase - Evil şi Good. Itemele de tip "Non-Grade,D-Grade,C-Grade,B-Grade" sunt gratuite nu costa nimic, iar ca să faci rost de iteme "A-Grade / S-Grade" trebuie să îţi omori adversari pe câmpul de lupta, ex: Tu fiind Evil omori un Good primeşti un adena (1 bănuţ) şi vice-versa.

Aceasta este scurta mea prezentare despre acest joc, mai multe puteţi afla aici:
    -Lineage 2 Official Site-

Acum v-or urma câteva poze cu Lineage 2.

Cei care cunosc jocul şi au observat că am omis câteceva, să ştiţi că am făcut-o intenţionat, să-i lăsăm să descopere singuri! Şi scuze pentru eventualele greşeli de ortografie, l-am făcut acum pe loc.

Ghid creat de HixSen.
    Dacă aveţi nelămuriri nu ezitaţi să întrebaţi!
    Tongue

Current date/time is Thu Sep 21, 2017 4:50 am