PCLoud

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3 posters

    Telefoanele noastre.

    Mozambic
    Mozambic
    Moderator
    Moderator


    Posts : 23
    Join date : 2011-02-05
    Age : 28
    Location : Otopeni

    Telefoanele noastre. Empty Telefoanele noastre.

    Post by Mozambic Sat Feb 05, 2011 3:37 pm

    Incep eu:
    Samsung Galaxy S
    Telefonul nu prea are minusuri , singurele ar fi bateria si capacul din spate (glossy). In rest , ecran mare , sistemul de operare Android, camera , desi nu are blitz ,pozele ies super , filmarea HD la fel, Android Market-ul are multe aplicatii gratuite (majoritatea).

    L.E.: Si eu la fel Smile).


    Last edited by Mozambic on Sat Feb 05, 2011 3:43 pm; edited 1 time in total
    Criss
    Criss
    Administrator
    Administrator


    Posts : 34
    Join date : 2011-02-04
    Age : 29
    Location : Arad

    Telefoanele noastre. Empty Re: Telefoanele noastre.

    Post by Criss Sat Feb 05, 2011 3:41 pm

    Si eu am tot Samsung Galaxy S , sunt multumit de el mai ales ca l-am luat pe puncte Telefoanele noastre. 459774
    skorpyon1992
    skorpyon1992
    User
    User


    Posts : 17
    Join date : 2011-02-06
    Age : 31
    Location : Mures

    Telefoanele noastre. Empty Re: Telefoanele noastre.

    Post by skorpyon1992 Sun Feb 06, 2011 12:21 pm

    Eu din pacate , sau din fericire am mai multe telefoane. Nu sunt ele superbe dar satisfac aceleasi nevoi ca si oricare alt telefon. Dar va voi prezenta pe scurt unul din telefoanele mele: Sony Ericsson W880i.

    1. Sony Ericsson W880i. La prima vedere pare un telefon banal, simplu. Insa este un telefon facut pentru "maini gingase" datorita designului si a dimensiunilor sale : are o grosime de doar 9 mm (masurat cu exactitate de mine) , butoanele super mici si subtiri, partea din spate a telefonului dintr-un cauciuc super rezistent la lovituri zgarieturi etc. De asemenea se spunea ca este cel mai subtire telefon 3g lansat in romania pana acum nu demult. Face parte din seria walkman, vine cu un set de casti walkman , cablu de date , incarcator. Calitatea sunetului in casti este ireprosabila, in special a bass-ului. Alte plusuri in afara de design si de calitatea sunetului , este faptul ca are suport 3g ( cu viteza de pana la 384 KBPS,deci downloadez cu 40 si ceva kbps), poate functiona ca si modem de internet conectat la PC (are IP dinamic,se schimba ip dupa fiecare deconectare deci ideal pentru unele persoane), functia bluethoot nu numai ca ii permite sa trimita sau sa primeasca fisiere, ci si sa te poti conecta la un alt telefon, la un pc , casti bluethoot. De asemenea datorita functiei 3g puteti naviga pe internet si in acelasi timp sa vorbiti la telefon. Camera foto este de 2 megapixeli si in comparatie cu alte telefoane cu o asemenea camera foto , pot spune ca face poze de o calitate destul de buna. Este rezistent la apa si la lovituri. Bateria dupa aproape 3 ani de folosit intens ( aproape zilnic 9 ore de internet, ascultat muzica, vorbit la telefon) tine in jur de 5-6 zile daca nu este folosit intens.
    Si acum partea cu minusuri : difuzorul pe care il are acest telefon nu este ideal sa ascultati muzica. Este foarte micut si nu este la fel de puternic ca si celelalte. De desfacut este foarte greu de desfacut, are o gramada de surubele care trebuie date jos cu o surubelnita speciala. Nu prea imi place meniul Orange pe care il are,dar daca ii faceti un oarecare flash cu alt firmware, filesystem, decodat, si il mai modati, pot spune ca reusesti sa scoti bestia din el la acest capitol.

    Sponsored content


    Telefoanele noastre. Empty Re: Telefoanele noastre.

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 5:48 pm